1. מתקני מים
  2. ברזים ואביזרים למתקני סודה
  3. סנן מים ביתי למניעת אבנית

 

סנן מים ביתי למניעת אבנית

 

אספקת מי שתייה נקיים ובריאים היא אחד הגורמים החשובים המשפיעים על בריאות הציבור. עם זאת, מים רבים ברחבי הארץ סובלים מזיהומים וריכוזים גבוהים של חומרים שיכולים לפגוע בבריאות.

במטרה לצמצם את החשיפה למינרלים היוצרים אבנית שעלולה לגרום לתחלואה, חשוב לאפשר טיפול באיכות המים ברמה המקומית והביתית בצורת התקנת סנן מים ביתי למניעת אבנית.

 

אופני פעולה של סנן מים ביתי למניעת אבנית

 

סנן מים ביתי פועל באמצעות מנגנון פשוט של סינון המים. בלב המכשיר ישנה מערכת סינון העשויה מחומרים המסוגלים למשוך אליהם חלקיקים, מינרלים וחומרים אחרים הנמצאים במים.

בתהליך הסינון, המים זורמים בלחץ. בזמן הזרימה, החומר המושך נדבק לחלקיקים ולמינרלים השונים המצויים במים. בעוד המים זורמים דרך החומר, הם נקיים מהחלקיקים הזרים.

החלקיקים והמינרלים נעצרים בתוך החומר שסופג לתוכו את החלקיקים והמינרלים ואינם עוברים איתם. כך המים מנוקים מריכוז גבוה של מינרלים מסיסים כגון סידן ומגנזיום, אשר עלולים לגרום להיווצרות אבניות.

 

סוגים של סנני מים ביתיים

 

ישנם מספר סוגים עיקריים של סנני מים ביתיים הנבדלים זה מזה בטכנולוגיית הסינון שלהם.

סנן מים פעיל פחמי - משתמש בחומר פחמן פעיל הנע על שטחו פנימי גדול מאד. הפחמן הפעיל נדבק למוצקים ומינרלים במים וכך מסנן אותם. סוג זה של סנן הוא בעל יעילות גבוהה בסינון.

סנן מים ברזלי - מכיל בתוכו חלקיקי ברזל קטנים המשמשים לספיגת המינרלים. הברזל מיירט אליו באופן מגנטי את המינרלים המסיסים במים.

ישנם גם סוגים נוספים המשלבים שיטות סינון שונות, כגון פחמן פעיל לצד חלקיקי ברזל, על מנת להבטיח רמה גבוהה יותר של סינון המים.

 

תחזוקה והחלפת סנן מים ביתי למניעת אבנית

 

כדי לשמור על סנן המים הביתי במצב תקין ויעיל נדרשת תחזוקה קבועה. יש להחליף את חומר הסינון לפי הנחיות היצרן, בדרך כלל אחת לחודש או שלושה חודשים. כך ניתן לוודא שחומר הסינון לא הגיע לסוף אורך החיים שלו ועדיין מסוגל לסנן ביעילות גבוהה ובכך למנוע היווצרות אבנית.

כמו כן חשוב לנקות אותו מדי פעם משיירי מינרלים או אבק כדי לא לפגוע ביעילות הסינון.

 

מגוון של מסנני מים בייתים מניעת אבנית רק בחברת מים פור יו

 

חברת מים פור יו, המובילה בתחום אספקת פתרונות מים, מספקת גם קו של סנני מים ביתיים. סנני המים שלנו עוברים בדיקות קפדניות של רמת הסינון והיעילות. כמו כן, החברה נותנת שירות טכני איכותי וחלפים לתחזוקה קלה ופשוטה של הסננים.

 

מחפשים סנן מים המותאם לצרכים שלכם? צרו קשר עוד היום עם שירות הלקוחות שלנו וקבלו ייעוץ מותאם אישית עבורכם.

 

logo בניית אתרים