מים לתינוק

מים לתינוק

מהי כמות הנוזלים המומלצת לתינוקך?
המלצות הנוזלים לשתייה יכולות להשתנות בתנאים שונים. כמות הנוזלים המומלצת תלויה בעונת השנה, בחום, ביובש, במצבי בריאות ומחלה ובסוג האוכל שהתינוק אוכל. כאשר מזג האוויר חם או יבש במיוחד או כאשר התינוק או התינוקת סובלים מחום גוף גבוה או משלשול והקאות מומלץ להשקות אותם לרוויה בכמות העולה על זו מצוינת בטבלה שלמטה. גם אם האוכל הנאכל יבש במיוחד כמו במקרה של לחם או ביסקוויטים כדאי לדאוג לשתייה נוספת. כדאי לזכור שגם בחורף חשוב לדאוג לכמות שתייה מספקת, למשל, כאשר ההסקה בבית פועלת וגורמת לייבוש האוויר, כדאי להוסיף שתייה על הכמות הבסיסית המצויינת בטבלה שלמטה.

איזה מים מומלצים לתינוק כשתייה?
בתנאים הדורשים זאת, מסוג אלה שתוארו לעיל, חייבים לתת לתינוק או לתינוקת נוזלים נוספים לשתייה. כל אנשי המקצוע: תזונאי ילדים, רופאי ילדים, רופאי שיניים, ואחיות של התחנות לבריאות המשפחה סבורים שהנוזל המומלץ ביותר לשתייה לתינוקות הוא מים.
מים אינם מכילים קלוריות מיותרות, אינם מכילים סוכר אשר מהווה סיכון להתפתחות עששת השיניים והוא הנוזל החיוני לגוף בעת צמא. יחד עם זאת, יש תינוקות אשר בשום אופן אינם מוכנים לשתות מים ללא טעם, במקרים כאלה עדיף להוסיף טעם כלשהו של תה צמחים המיועד לתינוקות ואם אין ברירה אפילו כמות קטנה של סוכר. תה רגיל אינו מומלץ, שכן הוא מכיל חומרים אשר מעכבים ספיגת ברזל ומכיל גם חומר דמוי קפאין.
ישנה חשיבות רבה לאיכות הנוזלים שמקבל התינוק:

  • צריכת המים בתינוקות, יחסית למשקל גופם, גבוהה פי חמישה מזו של מבוגר - 150 סמ"ק לק"ג בתינוקות לעומת 30 סמ"ק לק"ג במבוגר. לכן תינוקות נחשפים לכמות הרבה יותר גדולה של מומסים הנמצאים במי השתייה.
  • תינוקות רגישים פי 50 למעוררי מחלה המצויים במי השתייה.
  • הכליות של התינוק עדיין אינן בשלות מספיק ואין להעמיס עליהן כמות גדולה של מלחים.
המים הטובים ביותר לתינוקך ?
המלצה* האם הרתיח* למה ?
1 מים מינרלים (בעלי כמות מלחים נמוכה) עד גיל שנה חובה להרתיח את המים מים מינרלים לדוגמה "מי עדן" נקיים מזהמים כימיקלים ובעלי תכולת מלחים נמוכה ועל כן הם בהחלטת מומלצים אם הורתחו
1 מערכת לטיהור בשיטת האוסמוזה הפוכה

עד גיל שנה חובה להרתיח את המים

מים מאוסמוזה הם מים ללא מוצקים מומסים (tds ) כך שאם המוצר עובד כמו שצריך מדובר במים אידיאלים לתינוק אך שוב בעניין חיידקים ווירוסים מיכל האגירה יכול לשמש ככר לגידול חיידקים ולכן חובה להרתיח את המים.
2 מערכת טיהור עם נורה uv עד גיל שנה חובה להרתיח את המים

אין טיפול במוצקים מומסים כמו ניטריטים , מלחים ורוב המזהמים הא-אורגניים. הטיפול היעיל יחסית הוא בחיידקים אך

2

מערכת לטיהור עם פילטר פחם ומיקרוני


עד גיל שנה חובה להרתיח את המים


אין טיפול במוצקים מומסים כמו ניטריטים , מלחים ורוב המזהמים הא

3

מי ברז


חובה להרתיח את המים


המים קשים ובעלי תכולת מלחים גבוהה, אך ההרתחה מטפלת בחיידקים ווירוסים.

המלצה*: 1 הכי מומלץ עד 3 הפחות מומלץ
הרתחה*: הרתחה שתחסל את כל החיידקים צריכה להיות הרתחה של לפחות חמש דקות (מיםמבעבעים) ולאחר מכן יש לדאוג שהסיר יכוסה.  
טואול - בניית אתרים