מערכת אוסמוזה הפוכה

אוסמוזה הפוכה היא דרך נפוצה לטיהור מים בה מתבצע תהליך של פעפוע הפוך בו מים עוברים בממברנה המאפשרת אך ורק למים עצמם לעבור דרכה ומשאירה מאחור חומרים וכימיקליים. הפעולה נעשית בעזרת לחצים משתנים שהופכים את התמיסה המימית להיות בעלת ריכוז חומרים נמוך. השימוש הנפוץ ביותר באוסמוזה הפוכה הוא בהתפלת מים מלוחים למתוקים לשתייה והשקיה על ידי הפרדת המלחים ושאר החומרים שבמים. אומנם בשנים האחרונות עלתה הדרישה לאוסמוזה הפוכה לבית ולתעשייה במי הברזים עצמם. כך המים שיוצאים מן הברז של מערכת האוסמוזה הם נקיים מכל הכימיקלים שמוסיפים למים וכן מהחומרים שמתמוססים בהם במעבר בצינורות העירוניים והביתיים שלעיתים קרובים הם ישנים מאוד.

 

שימושים ביתיים לאוסמוזה הפוכה

מערכת אוסמוזה הפוכה מסננת כמעט לחלוטין את כל החומרים שבמים. חומרים אלו יכולים להיות חושבים לבריאות אך בחלק מן המקומות בארץ כמותם אינה סבירה, בעיקר באזורי מגורים ישנים בהם הצנרת ישנה. המערכת מסייעת ליצור מים נקיים יותר וראויים יותר לשתייה והם מתאימים במיוחד לאנשים בעלי רגישויות לחומרים המסוננים. כמו כן מים שעברו דרך פילטרים לאוסמוזה הפוכה אידיאליים להשקיה של צמחים ביתיים וכן למילוי אקווריומים בהם יש דגים שרגישים לאבנית ותרכובות אורגניות. חלק מן המערכות גם מגיעות עם מנורות UV לנטרול של זיהומים וחיידקים וכן ניתן לרכוש אותם במקביל. אוסמוזה הפוכה לבית ולתעשייה שימושית גם בתהליכי הכנת מזון וערבוב חומרים שיכולים להיות מושפעים מהרכיבים שבמים, גם מבחינה כימית וגם מבחינת טעם.

 

התקנת מערכת אוסמוזה בבית

מערכות אוסמוזה הפוכה לבית ולתעשייה מודרניות הינן קומפקטיות יותר מתמיד וניתן להתקינן בקלות מתחת לכיורים ובתוך ארונות ומן המערכת מוציאים ברז ייעודי דרכו יצאו מים נקיים בלבד. ישנן מגוון מערכות בעלות הספקים שונים וניתן להתאים על פי השימוש שלכם במים את המערכת הטובה ביותר עבורכם על מנת לחסוך בכסף ובמקום. בmayim4u אנו מציעים מערכות אוסמוזה הפוכה לבית ולתעשייה למגוון שימושים וקהלים עם טכנולוגיה מתקדמת לסינון הטוב ביותר. כמו כן אנו מספקים ציוד משלים כמו פילטרים לאוסמוזה הפוכה, ברזים ומנורות UV ייעודיות. אם אתם מתלבטים בין אוסמוזה הפוכה למתקני מים רגילים ולא בטוחים על היתרונות של כל אחד מהם, ניתן ליצור איתנו קשר לשאלות והתייעצות חינם. Mayim4u – בריאות בכל לגימה.
טואול - בניית אתרים